Зубний біль небезпідставно вважають одним із найбільш неприємних і нестерпних. Він може захопити зненацька у не той час і не в тому місці. Больові відчуття в ротовій порожнині сигналізують про патологічний процес1
Причинами зубного болю можуть бути2:
- Глибокий карієс
- Нещільно прилегла або зламана пломба
- Зубний абсцес
- Інфекція
- Тріщина або пошкодження зуба
- Проблеми з брекетами
Що слід зробити насамперед?
Зверніться до стоматолога, якщо2:
- Виник гострий біль у зубі
- Зубний біль супроводжується високою температурою тіла, почервонінням ясен, неприємним присмаком у роті, набряком щоки чи щелепи.
Головне завдання перед візитом до стоматолога — полегшити стан та зменшити дискомфорт.
Як полегшити зубний біль2?
Спробуйте полоскання солоною водою | |
Вживайте м’яку їжу і не жуйте хворим зубом | |
Уникайте солодкої, дуже гарячої чи дуже холодної їжі | |
Не куріть — це може посилити проблему |
Які препарати можна застосовувати?
До відвідування стоматолога насамперед треба намагатися зменшити біль, прийнявши знеболювальний засіб від зубного болю. Для усунення зубного болю часто застосовують нестероїдні протизапальні засоби (НПЗЗ*), наприклад ібупрофен1,2.
Ібупрофен, діюча речовина препарату БРУФЕН® РАПІД, має знеболювальні та протизапальні властивості, що сприяє зменшенню зубного болю до моменту надання кваліфікованої допомоги3.
Завдяки формі м’яких капсул БРУФЕН® РАПІД починає діяти удвічі швидше, ніж звичайні таблетки ібупрофену**, і виявляється в крові протягом 8 годин після прийому, забезпечуючи знеболювальну дію3,4.
БРУФЕН® РАПІД сприяє зниженню інтенсивністі зубного болю.
(Картка продукту БРУФЕН® РАПІД)
*Нестероїдні протизапальні засоби
**У фармакокінетичному дослідженні час до досягнення пікових рівнів у плазмі (Tmax) натщесерце для лікарської форми в таблетках становив 90 хвилин, тоді як для лікарської форми м’яких капсул — 40 хвилин.